Sosyal Sorumluluk Projelerimiz
Sosyal Sorumluluk Projelerimiz

Vatan Plastik Sanayi Tic. A.Ş. olarak firma içi ve firma dışı sosyal sorumluluk kapsamında çeşitli faaliyetlerimiz ve katılımlarımız bulunmaktadır.

Şirketimizin katılım sağladığı ve sağlamaya devam edeceği faaliyetler eğitim alanında yoğunlaşmaktadır. Katkılarımızı okul öncesinden, yüksek öğrenime tüm öğrenciler ile buluşturmayı hedeflemekteyiz.

Çağdaş eğitim olanaklarına sahip olmayan ilköğretim çağındaki çocukların, her türlü ortamda kendini özgür bir şekilde yazılı ve sözlü ifade edebilen, okuduğunu, dinlediğini anlayan, yorumlayabilen, kelime dağarcığı zengin bireyler olarak yetiştirilmelerine yardımcı olmak amacıyla desteklerimizi sürdürmekteyiz.

Eğitim alanındaki desteğimizin bir devamı olarak, sağladığımız burslarla başarılı öğrencilere eğitim ve gelişim fırsatı sağlamaya çalışmaktayız. Koç-Zer liderliğinde gerçekleştirilen ‘’Hayalimiz Benzer’’ İş Birliği Programına katılarak geleceğimize, ülkemize, tüketim ve üretim konusunda çözüm olabilecek projeler hazırlamaktayız.

Geri dönüşümün önemini ve değerini bilen bir firma olarak bu konuda da desteklerimiz  bulunmaktadır. Firmamızda bulunan geri dönüşüm hatları ile ürettiğimiz her plastiği tekrar bünyemize kazandırmakta olup bu sayede, hammadde ve enerji tasarrufu sağlamaktayız.

Şirketimize ait atıkların en iyi şekilde değerlendirilmesini sağlamaktayız. Firma dışında yaptığımız katkılar kadar firma içinde kendi personelimizede farklı konularda destek sağlamaktayız, onların yanında olmaktayız.

Çalışanlarımıza düzenli olarak kendi seralarımızda yetiştirilen organik meyve ve sebze dağıtarak, market ihtiyaçlarına katkı sağlamaktayız.

Çalışanlarımızın öğrenim gören çocuklarına, eğitim durumlarına destek sağlamak amaçlı her yıl burslar vermekteyiz. Deprem, yangın vb. afet durumlarında gerekli kurumlardan alınan bilgiler ve eksikliklerle ilgili çalışma yapılarak, bölgeye yardım ulaştırmaktayız.

Yapılan tüm katkılar ve destekler her yıl sürdürülmekte olup, Vatan Plastik olarak ülke ekonomisine, eğitime, bilim ve kültüre, ihtiyaçlara katkılarımız devam edecektir.