Güçlü Yönlerimiz
Bizi Güçlü Kılan Parametreler

Vatan Plastik bünyesindeki ürünler ekstruzyon yöntemi ile üretilmektedir.

1) Film Ekstruzyon yöntemi;

* Bu yöntemde film basınçlı hava ile şişirilerek dikey olarak üretilir.* Sahip olduğumuz makinelerimizin çoğu Coex Ekstruzyon sistemine sahiptir.

* Filmin her katına ayrı ayrı istenen özellikte hammadde ve katkı kullanılarak çok katlı HDPE ve LDPE filmlerin üretimi yapılır.

*Bu sayede daha kullanışlı ve kaliteli ürünlerin elde edilmesi sağlanır. Sera ve Shrınk filmlerimiz coex film ekstruzyon hatlarımızda üretilmektedir. Film Ekstruzyon Yöntemi ile ürettiğimiz filmlerimize 4 renk baskı yapılabilmektedir.

2) Cast Ekstruzyon yöntemi;

* Bu yöntemde cast film düz bir yarık yoluyla artan biçimde soğutulduğu bir soğutma merdanesi üzerine ekstrüde edilerek yatay olarak üretilir.

* Cast Film üretim hatlarımızın hepsi coexdir. İstenen ürünün özelliğine göre katlara uygun oranlarda hammadde ve katkılar kullanılarak üretim yapılır.

* Stretch filmlerimiz cast ekstruzyon hatlarımızda üretilmektedir.

3) Kompound Ekstruzyon yöntemi;

* Kompound Ürünlerimizi ürettiğimiz bölümümüzde 6 adet makineye sahibiz.

* Volumetrik ve Gravimetrik besleme sistemi ile çalışan tek ve çift vidalı ekstruderlerimiz vardır.

* Dolgulu PE / PP Polimerler ve katkılarımızın üretimleri Kompound Ekstruzyon yöntemi ile yapılmaktadır.

4) Geri Dönüşüm Tesisi

Son teknoloji makinelerimiz ile PE/PP geri dönüşümü yapılmaktadır. Üretimlerimizde oluşan ıskartaların, iade gelen ürünlerin ya da ithal ettiğimiz plastik atıkların geri dönüşümleri bu hatlar üzerinde yapılmaktadır.

Makinelerimiz PE/PP film halindeki bir malzemeyi ekstrüderlerinde eritip sonrasında granül haline getirebilmektedir. Geri dönüşüm ile elde edilen yeni hammaddeler sayesinde ciddi oranda orijinal hammadde tüketiminde azalma sağlanılmaktadır.

Hem malzeme tasarrufu hem de plastiklerin geri dönüşümü ile çevreye verilen zararın azalması sağlanmaktadır.4