Hedeflerimiz
Hedeflerimiz
  • Her yıl olduğu gibi 2022 yılında da ilk hedefimiz yine büyümek ve istihdamı arttırmak ve bu sayede ülkemize ve tüm dünyaya değer katacağız.
  • 2022 yılında ihracatımızı 90.000.000 $’a çıkarmak. Böylece 180.000.000 $ olan ciro hedefimizin %50’sini ihracata taşıyarak yurtdışı pazar payımızı büyütmeyi hedefliyoruz.
  • 2022 yılında tamamlamayı hedeflediğimiz yeni kompound üretim tesisimiz ve mevcut hatlarımıza eklenecek olan son teknoloji yeni polietilen film makinelerimizin devreye alınmasıyla ciro hedeflerimizi gerçekleştirmeyi planlamaktayız.
  • Her zaman yenilikçi yaklaşım tarzımız ile birçok yeni üretim teknolojileri kullanma ve ürün çeşitliliğini arttırma özelliğimizi Ar-Ge Merkezi kurarak daha da ileri taşımak 2022 yılı hedeflerimiz arasındadır. Ar-Ge Merkezi kurulumu ile eğitim seviyesi yüksek çalışanlarımızın sayısını arttırmak, mevcut laboratuvar şartlarımızı daha da ileri taşımak, hem hali hazırda ürettiğimiz ürünlerimizi geliştirmek hem de piyasa ihtiyaçlarına yönelik yeni ürün çalışmalarını arttırmak ana hedeflerimiz arasındadır. Bunların dışında Ar-Ge Merkezi kurulumu ile birlikte sanayi-üniversite işbirliklerine de ağırlık vererek üniversitelerimizin gelişimine katkı sağlayacağız.
  • Üretimin yanında çevreci yaklaşımımızı sürdürmeye 2022 yılında da devam edeceğiz. Tesislerimizde bulunan her biri son teknoloji olan plastik geri dönüşüm hatlarımızı kullanmaya devam ederek tesislerimizde oluşan hiçbir plastik atığın çöp olmasına izin vermeyeceğiz.
  • Tüm bunların yanı sıra artan gıda ihtiyacının tarıma yapılan yatırımı arttırmasıyla birlikte sera tüketiminde de tüm dünyada artışın olacağını öngörmekteyiz. Vatan Plastik olarak sera örtüsü alanındaki Ar-Ge çalışmalarımızı arttırarak devam etmeyi hedefliyoruz.
  • Vatan Plastik olarak ; Türkiye’de sektöründe ciro ve ihracat alanında ilk 3 içerisinde olma sürekliliğini 2022 yılında da devam ettireceğiz.
  • Türkiye’nin en büyük ilk 300 sanayi kuruluşu içerisinde yer alma sürekliliğini hedeflerimizi gerçekleştirerek her sene sürdürme geleneğimizi devam ettireceğiz.
  • 2020 yılında tüm dünyayı etkileyen pandemi sürecinde yeni çalışma şartlarına hızlıca uyum sağlayarak, tüm önlemlerimizle birlikte çalışmalarımıza devam ederek hiçbir tesisimizde üretime ara vermeden faaliyetlerimizi sürdürmeyi başardık. 2021 yılının ilk yarısında şartların biraz daha normalleşmesiyle birlikte tüm yatırımlarımıza devam edeceğiz.